Velikogorički aeromiting – AIRVG2018!

Izvor:: Turistička zajednica grada Velike Gorice

Grad Velika Gorica kao organizator te Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračna obrana kao suorganizator, uz domaćinstvo Zrakoplovno-tehničkog centra Velika Gorica, dana 19. svibnja 2018. godine pripremaju pravu zrakoplovnu poslasticu – AIRVG2018.

Ove se godine kao sudionici najavljuju padobranci, modelari, vojni piloti, akrobatska skupina “Krila Oluje”, zrakoplovna specijalna jedinica MUP-a RH te i neka iznenađenja. Moći će se izbliza razgledati postavljene zrakoplove Hrvatskog ratnog zrakoplovstva, ratne i školske helikoptere, no i, po prvi puta, okušati u upravljanju MIG-om. Naime, biti će postavljen simulator kojim su pozvani da se služe svi uzrasti od 10 – 90 godina. Cijeli program možete vidjeti (OVDJE).

Na dan održavanja manifestacije, organiziran je besplatan autobusni prijevoz iz Velike Gorice do ZTC-a te se građane savjetuje da se istim koriste, u cilju smanjenja prometnog zagušenja, a autobusnu rutu možete vidjeti ovdje.

Ivica Stepanić
Student četvrte godine zračnog smjera Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu, novinar studentskog internet portala prom.com.hr. Širok spektar interesa unutar aktivnosti zračnog prometa, geopolitičkih utjecaja i svjetskih čimbenika ukupnog razvoja industrije.