Poziv na radionicu Kooperativni sustavi u prometu i transportu

Na službenim stranicama Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu objavljen je poziv na radionicu “Kooperativni sustavi u prometu i transportu”. Obavijest prenosimo u cijelosti:

“Pod pokroviteljstvom Akademije tehničkih znanosti Hrvatske
(Odjel sustava i kibernetike)
Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Znanstveno-stručna udruga ITS Hrvatska i Hrvatska sekcija IEEE pozivaju Vas na radionicu

Kooperativni sustavi u prometu i transportu

koja će se održati 17.12.2015. god. u 13:00 sati na Kampusu Borongaj, Objekt 69 (Amfiteatar)
Voditelj radionice je prof.dr.sc. Sadko Mandžuka (Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu), član Nacionalnog savjeta za razvoj i uspostavu ITS-a u Republici Hrvatskoj

• 13:00-13:10 – Uvodni dio
• 13:10-13:25 – prof.dr. Sadko Mandžuka (FPZ, UNIZG), Mogućnosti primjene kooperativnih sustava u prometu i transportu
• 13:25-13:40 – prof.dr. Radovan Zentner (FER, UNIZG), Radiokomunikacijski aspekti u ITS kooperativnim sustavima
• 13:40-13:50 – Edin Kočo (SMTech j.d.o.o.), Kooperativni pristup upravljanju prometom primjenom prioriteta
• 13:50-14:00 – Luka Drpić (Viatel d.o.o.), Primjena radiokomunikacijskih tehnologija u organizaciji i održavanju državnih cesta
• 14:00-14:30 – Diskusija”

Voditelj radionice prof.dr.sc. Sadko Mandžuka inače predstojnik Zavoda za inteligentne transportne sustave na Fakultetu prometnih znanosti, uz navedene predavače s Fakulteta elektrotehnike i računarstva, te predavača iz tvrtki SMTech koja se bavi računalnim djelatnostima i Via Tel koja se bavi telekomunikacijama i telematikom, a sve pod pokroviteljstvom navedenih organizacija raspravljat će o kooperativnim sustavima u prometu koji su značajan i ključni segment inteligentnih transportnih sustava odnosno predstavljaju važno područje za razvoj suvremenog i sofisticiranog prometnog sustava.

Izvor: Fakultet prometnih znanosti

Alen Pavlić Ravšer
Student diplomskog studija inteligentnih transportnih sustava na Fakultetu prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Područja zanimanja: ITS, V2X komunikacija, kooperativni sustavi, ekološki održiva mobilnost, eMobilnost, upravljanje u incidentnim situacijama.