Policijska vikend akcija

Photo: Filip Radić

U dane vikenda, od 22. do 24. siječnja 2016. godine, na području Policijske uprave zagrebačke bit će provedena akcija pojačanog nadzora alkoholiziranosti sudionika u prometu, dopuštene brzine kretanja vozila i nadzora zlouporabe droga.

Cilj ove akcije je podizanje veće razine sigurnosti u prometu i sprječavanja činjenja najtežih prometnih prekršaja. To su vožnja pod utjecajem alkohola, droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnost upravljanja vozilima, prekoračenja dopuštene brzine i drugo.

Provodit će se sankcioniranje prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa, kako sudionika na prednjim tako i na stražnjim sjedalima u vozilima te nepropisnog prijevoza djece, kao bitnih elemenata sigurnosti koji direktno utječu na posljedice prometnih nesreća.

Preneseno sa: Zagreb.info

Gordana Kordić
Studentica cestovnog prometa. Zanimaju ju područja sigurnosti cestovnog prometa i prometno-tehnička vještačenja prometnih nesreća.