Radionica „Simulacijsko modeliranje u željezničkom prometu“

Foto: Josip Petrlić

Pozivamo Vas na stručnu radionicu “SIMULACIJSKO MODELIRANJE U ŽELJEZNIČKOM PROMETU” koja će se održati 23. ožujka 2018. u ZUK Borongaj, Objekt 70, dvorana D1 u vremenu od 10:00-12:30 h. U okviru radionice će se predstaviti najsuvremeniji programski alati za modeliranje i simulacije željezničkih sustava (konvencionalni sustavi, metro sustavi, tramvajski sustavi i sustavi željeznice velikih brzina) te dosadašnji projekti i radovi iz Hrvatske i svijeta. U programu radionice će sudjelovati izlagači iz Hrvatske i Austrije.Radionica je prvenstveno namijenjena studentima preddiplomskog studija Promet i studentima željezničkog smjera na svim razinama studija.Iz organizacijskih razloga, mole se studenti koji su zainteresirani za sudjelovanje na radionici da na e-mail adresu: hharamina@fpz.hr pošalju informaciju o svom dolasku.

Program radionice:

10:00 – 10:20 – Simulacijsko modeliranje u željezničkom prometu – OPENTRACK – Računalni program za simulacijsko modeliranje u željezničkom prometu – Doc.dr.sc. Hrvoje Haramina, Zavod za željeznički promet

10:20 – 10:35 – Primjena GIS tehnologije na željeznički promet – Doc.dr.sc. Marjana Petrović, Zavo za željeznički promet

10:35 – 10:50 – OPENTRACK – Simulation of Rail Networks – Projects Worldwide – Priv.- Doz. Dipl.-Ing. Dr. Andreas Schöbel, Department für Bahntechnologie und Mobilität, Fachhochschule St. Pölten, Österreich

10:50 – 11:05 – Optimizacija željezničkog prometa na pruzi Varaždin – Lepoglava – Doc.dr.sc. Borna Abramović, Zavod za željeznički promet

11:05 – 11:20 – Rad u programskom paketu OPENTRACK – Ivica Ljubaj, mag.ing.traff., Zavod za željeznički promet

11:20 – 11:30 – Primjena simulacijskog modeliranja u funkciji unapređenja željezničkog prometa na pruzi Varaždin – Dalj – Dino Radonjić, mag.ing.traff., Prvo plinarsko društvo d.o.o.

11:30 – 11:40 – Prijedlog rješenja željezničkog uskog grla Mediteranskog koridora TEN-T mreže u Republici Hrvatskoj – Marin Dokoza,univ.bacc.ing.traff., Matea Mikulčić, mag.ing.traff.

11:40 – 11:50 – Simulacijska analiza prijedloga za unapređenje kapaciteta kolodvora Sesvete primjenom programa ROMAN i OPENTRACK – Nedjeljka Lukić, mag.ing.traff, Tihomir Čizmić, mag.ing.traff. Hž Infrastruktura, d.o.o.

11:50 – 12:00 – Modeliranje željezničke infrastrukture prigradskog prometa na relaciji Zagreb Glavni kolodvor – Turopolje – Ivan Talan, mag.ing.traff.

12:00 – 12:30 – Obilazak laboratorija Zavoda za željeznički promet

Pozivnicu možete preuzeti u nastavku:

Poziv na stručnu radionicu „SIMULACIJSKO MODELIRANJE U ŽELJEZNIČKOM PROMETU“