Kerry Logistics osvojio prestižnu nagradu u Hong Kongu

Kerry Logistics Network Ltd., vodeći davatelj logističkih usluga u Aziji, osvojio je Maritime Logistics nagradu na osmoj po redu dodjeli nagrada Seatrade Maritime Awards Asia 2015, održanoj 16. studenog 2015. u konferencijskom i izložbenom centru u Hong Kongu. Maritime Logistics Award (nagrada u području pomorske logistike) uvedena je ove godine kao nova kompetitivna kategorija, što čini tvrtku Kerry Logistics prvom kompanijom koja je primila nagradu te kategorije.

Sveukupno postoji 12 kategorija u kojima Seatrade Maritime Awards Asia prepoznaje i nagrađuje najbolje performanse pojedinaca i kompanija u području pomorske industrije. Uvedena kategorija pomorske logistike nagrađuje tvrtke iza kojih stoji izvrsno postignuće u poboljšanju produktivnosti, razine usluga dodatne vrijednosti i profitabilnosti poslovanja.

Asiaprize

„Veoma smo uzbuđeni oko činjenice da smo prva kompanija koja je  primila Maritime Logistics nagradu. Ovaj uspjeh je testament izvrsnosti i vodeće pozicije Kerry Logistics-a u sektoru pomorske logistike Azije. Kroz dobro uspostavljenu mrežu veza s oceanskim prijevoznicima tereta, Kerry Logistics dokazao je svoju sposobnost u ponudi brze, isplative i pouzdane usluge oceanskog prijevoza tereta prema dalekosežnim globalnim mrežama. Želimo podijeliti ovu čast s timom, korisnicima naših usluga i poslovnim partnerima.“ ,rekao je Kenneth Ko, izvršni direktor za međunarodnu špediciju tvrtke Kerry Logistics. Tijekom godine Kerry Logistics je dodatno ojačao svoje uslužne kapacitete te proširio mrežnu pokrivenost na nova tržišta, uključujući Bliski Istok, Kanadu, Novi Zeland i SAD. Unutar One Belt, One Road inicijative, Kerry Logistics se planira podići na poziciju dostavnog hub-a u Hong Kongu, kako bi razvio pomorsku infrastrukturu, pojačao ponudu usluga oceanskog prijevoza robe i povezanost s regijom. Kerry Logistics ima ambiciju postati glavni davatelj logističkih usluga na novom Putu Svile, kako preko kopna tako i pomorskim putem.

SEATRADE

Osnovan 1970., i prisutan u 23 države, Seatrade organizira globalne događaje, izložbe, konferencije i dodjele nagrada koji pokrivaju područja krstarenja i pomorske industrije, povezujući ključne ljude te istovremeno potičući nove inovacije. Sjedište Seatrade-a nalazise u gradu Colchester, UK, s regionalnim uredima u Dubai-u i Singapuru te ostalim većim pomorskim centrima diljem svijeta. Godine 2014. Seatrade je pripao UBM-u, drugom najvećem medijskom organizatoru događaja na svijetu.

KERRY LOGISTICS NETWORK

homeslide1Osnovano 1981., Kerry Logistics Network dioničko je društvo specijalizirano za usluge integralne logistike, međunarodne špedicije i rješenja u opskrbnim lancima te usluge skladišnih operacija. Sjedište je u Hong Kongu, a istaknuta područja djelovanja su šire područje Kine te područje ASEAN-a (Savez država Jugoistočne Azije). Trenutno posjeduje 550 uredskih lokacija unutar 40 zemalja i teritorija.

Ove je godine Kerry Logistics također osvojio nagradu za „azijskog 3PL-a godine“ na dodjeli nagrada Supply Chain Asia Awards 2015, održanoj 19. studenog u Singapuru. Istu nagradu osvojio je 2011. i 2012. godine.

Izvori: seatradeasiaawards.comkerrylogistics.comgloballogisticsmedia.com

Izvori slika: kerrylogistics.com, seatradeasiaawards.com

Božo Cicvarić
Urednik rubrike Logistika na web portalu Prom. Magistrirao je 2016. na Fakultetu prometnih znanosti u Zagrebu, smjer Logistika. Posebno ga zanima prijevozna logistika i organizacija putničkog prijevoza.