DroneFest 2017

Hrvatska softverska tvrtka IN2 drugu godinu za redom organizira regionalnu konferenciju o bespilotnim letjelicama “DRONEfest” koja će se održati 30. i 31. ožujka 2017.  Konferencija je namijenjena svim stručnjacima, amaterima, poslovnoj i akademskoj zajednici te državnim institucijama s ciljem promocije i izgradnje jedne od industrija budućnosti – industriju bespilotnih letjelica i njihovu primjenu u poslovanju. Fokus konferencije je prikazati trenutno stanje industrije bespilotnih letjelica, te približiti široj javnosti sve aspekte komercijalne upotrebe dronova u poslovanju.

Glavne teme konferencije uključuju trendove u industriji te mogućnosti komercijalne primjene dronova u različitima poslovnim područjima. Neke od primjena bespilotnih letjelica su inspekcija i nadzor, precizna poljoprivreda, dostava paketa, robe, prve pomoći i slično, potraga i spašavanje, nadzor prometa i ljudi, nadzor granice i objekata, prikupljanje raznih vrsta podataka te mapiranje terena.

Studenti će kotizaciju platiti samo 250 kn za oba dana konferencije

Studentima Fakulteta prometnih znanosti najzanimljivije bi teme mogle biti one o primjeni kod nadzora prometa i ljudi te mapiranje terena, gdje iz prve ruke mogu vidjeti kako se pomoću bespilotnih letjelica izrađuju ortofoto karata, reljef (DSM), 3D modeli snimljenih objekata, kako se izračunava dimenzija i volumen i tako dalje. Studenti imaju zanimljive pogodnosti, stoga nemojte propustiti ovu priliku ako su bespilotne letjelice vaše područje interesa.

Konferencija će se održati u Plaza Event Centru (Hypo Centar) na adresi Slavonska avenija 6, 10000 Zagreb. Ova konferencija odlična je prilika za studente jer će oni kotizaciju platiti samo 250 kn, dok je cijena kotizacije za ostale sudionike (koja uključuje pristup predavanjima, radionicama i izložbenom prostoru kroz dva dana trajanja konferencije, snackove tijekom trajanja konferencije i pristup prezentacijama u digitalnom obliku) 750 kn + PDV za one koji se prijave do 28.2. te 1000 kn + PDV za one koji se prijave nakon 28.2., stoga požurite po svoju early bird kartu. Prijaviti se možete ovdje.

Izvor: dronefest.in2.hr

Vlatka Mišić
Magistrica informacijsko komunikacijskog prometa na Fakultetu prometnih znanosti. Područje interesa: sigurnost informacijsko komunikacijskih sustava, otkrivanje ranjivosti pojedinih sustava te forenzička analiza mobilnih terminalnih uređaja