Okrugli stol o planiranju održive mobilnosti u gradovima

Želite saznati više o tome što je to Plan održive mobilnosti u gradovima (SUMP), kako funkcionira, koje novosti donosi u planiranju, što su to master planovi prometnih funkcionalnih regija, o projektu izrade SUMP-a Grada Siska i zašto je sudjelovanje građana važno… Pridružite se okruglom stolu o planiranju održive mobilnosti u gradovima, koji će se održati u četvrtak 13. travnja 2017. s početkom u 11:00 sati u prostoru HKD Napredak u Zagrebu (Bogovićeva 1/I. kat).

“Ako planirate gradove za automobile i promet, dobit ćete automobile i promet. Ako planirate za ljude i mjesta, dobit ćete ljude i mjesta.” (Fred Kent)

Program rada

10:45   Kava dobrodošlice

11:00    Uvodna izlaganja

Što je Plan održive urbane mobilnosti (SUMP) i koje novosti donosi u planiranju
Aljaž Plevnik, Urbanistički institut Slovenije

Master planovi prometnih funkcionalnih regija – osnova ili zamjena za SUMP? – primjer Hrvatske
Damir Šoštarić, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture RH (čeka se potvrda)

Plan održive urbane mobilnosti – SUMP grada Siska
Marko Slavulj, Fakultet prometnih znanosti, Sveučilište u Zagrebu

Zbog čega je važno sudjelovanje građana?, projekt “Dijalog o mobilnosti u Zagrebu”
Lidija Pavić-Rogošić, ODRAZ – Održivi razvoj zajednice

12:00    Rasprava
Moderator: Srđan Škunca, Grad Rijeka, koordinator Mreže CIVINET Slovenija-Hrvatska-JIE

13:00    Neformalno druženje uz ručak

Službeni poziv i način prijave možete skinuti: POZIV.pdf

Izvor: civinet-slohr.eu

Marin Dokoza
Magistar željezničkog prometa, entuzijast i ljubitelj željeznice. Zanimaju ga područja održive mobilnosti, željezničkog prometa i urbanog prometnog planiranja.