Prva europska konferencija za umreženu i autonomnu vožnju

Photo: www.automotivecomponents.luPhoto: www.automotivecomponents.lu

Pod visokom organizacijom Europske komisije u Bruxelessu ovaj ponedjeljak i utorak, okupiti će se svi glavni dionici za cestovni promet, od telekomunikacijske industrije, korisnika, cestovnih operatera, operatera za javni prijevoz, regulatora, istraživačkih institucija, sveučilišta, te predstavnika Europske komisije kao i predstavnika država članica EU.

Photo: scic.ec.europa.eu

Ova konferencija će biti jedinstvena prilika za sve dionike kako bi se povezali i razmijenili razmišljanja kako pojačati razvoj umrežene i autonomne tehnologije vožnje iz četiri različite točke gledišta: Izazovi prometnog prava, tehnološki izazovi, pravno ragulatorni okviri, te digitalna transformacija.

Na poveznicama ispod moguće je pristupiti plenarnim sjednicama koje će se odvijati  na konferenciji do 04.04. :

Za više informacija može se pogledati ovdje.

Izvor: erticonetwork.com ,

Alen Pavlić Ravšer
Student diplomskog studija inteligentnih transportnih sustava na Fakultetu prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Područja zanimanja: ITS, V2X komunikacija, kooperativni sustavi, ekološki održiva mobilnost, eMobilnost, upravljanje u incidentnim situacijama.