Konferencija Mediteranskog koridora za teretni prijevoz – RFC6

Izvor: www.hzinfra.hrIzvor: www.hzinfra.hr

U Zagrebu 23. svibnja 2017. održat će se Konferencija Mediteranskog koridora za željeznički teretni prijevoz 6.

Na stranicama HŽ Infrastrukture najavljeno je kako se Konferencija održava povodom proširenja Mediteranskog koridora za teretni prijevoz 6 na Hrvatsku. Na temelju Uredbe 913/2010/EU Mediteranski željeznički koridor za teretni prijevoz 6 osnovan je na relaciji:

Rail Freight Corridor 6 – Mediteranski koridor ima za cilj povećati konkurentnost i atraktivnost međunarodnog želježničkog teretnog prijevoza.

Almería – Valencia / Algeciras / Madrid – Zaragoza / Barcelona – Marseille – Lyon – Torino – Milano – Verona – Padova / Venecija – Trst / Kopar – Ljubljana – Budimpešta– Zahony (mađarsko-ukrajinska granica), a Uredbom 1316/2013/EU dopunjena je Uredba 913/2010/EU na način da se Mediteranski koridor – RFC6 (Rail Freight Corridor 6proširuje na Republiku Hrvatsku na relacijama Rijeka – Zagreb – (Budimpešta) i (Ljubljana) – Zagreb.

Izvor: railfreightcorridor6.eu

Republika Hrvatska aktivno se uključila u Mediteranski željeznički teretni koridor 6 dana 10. studenoga 2016. radi učinkovite suradnje država članica odnosno upravitelja infrastruktura na koridoru u pogledu korištenja infrastrukturnih kapaciteta i svih drugih aktivnosti vezanih uz što kvalitetnije i bolje pružanje usluga teretnog prijevoza.

Mediteranski koridor proteže se preko više od 7.000 km kroz rutu: Almería – Valencia / Algeciras / Madrid – Zaragoza / Barcelona – Marseille – Lyon – Torino – Milano – Verona – Padova / Venecija – Trst / Kopar – Ljubljana – Budimpešta– Zahony

Više o konferenciji i programu pročitajte na stranici Mediteranskog koridora za željeznički prijevoz 6.

Izvor: www.hzinfra.hr

Božo Cicvarić
Urednik rubrike Logistika na web portalu Prom. Magistrirao je 2016. na Fakultetu prometnih znanosti u Zagrebu, smjer Logistika. Posebno ga zanima prijevozna logistika i organizacija putničkog prijevoza.