Dani otvorenih vrata udruga: Sindikat biciklista

Foto: Lea Šikić

Kako saznajemo na facebook stranicama Udruga Sindikat biciklista od 2014. god. redovito podržava javnu manifestaciju Hrvatska volontira koja se odvija sedmu godinu za redom i to u razdoblju od 22. do 27. svibnja 2017., a njome se želi ukazati na značaj volontiranja za razvoj suvremenog demokratskog društva u kojem svaki pojedinac ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos i u kojem se takav doprinos cijeni.

Na Danima otvorenih vrata udruga pogledajte i poslušajte:

– 18:45: prezentacija dovršenog međunarodnog projekta “Biciklom na posao” kojim se želi potaknuti i olakšati korištenje bicikla za putovanje na posao. Aktivnosti projekta provodili smo 2015. u Zagrebu, a 2016. na području cijele Hrvatske. Sudjelovalo je više od 700 organizacija i oko 6,5 tisuća zaposlenih. Sudionici su imali priliku uloviti biciklistički doručak, zajedno smo se vozili na kritičnim masama, družili na pikniku i Pedalafestu. Najbolje organizacije dobile su bogate nagrade

-19:00: prezentacija pojekta “Sjajim u mraku” kojem je cilj povećati sigurnost biciklista i pješaka u prometu u uvjetima slabije vidljivosti. Provodi se u suradnji s Udruga “Varaždinski biciklisti”, Srednjom strukovnom školom Varaždin i MUP-om. Učenici SSŠ izradili su reflektirajuću opremu i predmete uz asistenciju poznatih hrvatskih dizajnera

-19:15: putopisno predavanje Maksima Miletića: Familijarka#3 – Srbija & Bugarska sa izletom u Rumunjsku.
Priča je to o obiteljskom putovanju biciklom, a Maks kaže: „Ove godine smo odlučili zamijeniti nepregledne Mađarske i Nizozemske ravnice, uređene biciklističke staze sa iskonskim asfaltom, brdima, brdskim jezerima, Đerdapskim klisurama, Timočkom krajinom, rudnicima bakra i zlata, gostoljubivošću nepoznatih ljudi i još mnogo toga.“

Najava dolaska nije potrebna, ulaz se ne naplaćuje i svi ste dobrodošli!

Sve ostale informacije potražite na facebook događaju, te facebook stranici Sindikat biciklista.

Lea Šikić
Urednica rubrike Cestovni promet na Web portalu Prom. Područje interesa: sigurnost cestovnog prometa, prometno planiranje, te upravljanje mobilnošću u gradovima.