HT postiže brzine prijenosa do 225 Mbit/s

Hrvatski telekom demonstrirao je u Varaždinu brzine prijenosa od 225 megabita ili 28 megabajta u sekundi u mobilnoj mreži četvrte generacije, takozvanom LTE-u.

Ovo su trenutno najveće brzine prijenosa u mobilnoj mreži u Hrvatskoj. HT ove brzine trenutno postiže u Zagrebu i Varaždinu, a uskoro će tim brzinama biti obuhvaćeni i ostali gradovi ali i manje sredine.

Iako se ranije smatralo da će za pristup internetu biti dovoljne brzine prijenosa od 64 kbit/s, s vremenom se razvio bogatiji internetski sadržaj, te je korisnicima izrazito bitno da im je sadržaj poput Facebooka i poslovnih aplikacija što brže dostupan.

Za korištenje ovih brzina potrebni su najnoviji pametni telefoni koje posjeduje gotovo dvije trećine korisnika u Hrvatskoj.

Izvor: vecernji.hr

Izvor fotografije: economy.rs

Ana Papac
Studentica informacijsko komunikacijskog prometa na Fakultetu prometnih znanosti. Područje interesa: razvoj bežičnih tehnologija i usluga, te IT sigurnost.