Microsoft ostvario odlične rezultate na antivirusnim testovima

Zadnjih nekoliko godina Microsoftovi rezultati na antivirusnim testovima bili su redovito ispod prosjeka. Tako je na prošlom testu Microsoft osvojio 9,5 bodova dok je za prolaz bilo potrebno osvojiti 10 bodova od mogućih 18. Očito je da su loši rezultati trgnuli ljude iz Microsofta i ‘natjerali’ ih da počnu ozbiljnije raditi na učinkovitijem sprječavanju zlonamjernih procesa.

Prema posljednjim rezultatima testiranja koje je proveo AV- Test Institute Microsoft je osvojio respektabilnih 14 bodova od mogućih 18.

antivirus-themed-concepts-blue-background-44863393

Ovim rezultatom kompanija je pokazala kako ipak ulaže napore u borbi protiv zlonamjernih napada i virusa. Da je tako, potvrdio je i Dennis Technology Labs koji je Microsoftu prvi puta dao AAA certifikat. Ipak, na testovima su podbacili Microsoft System Center Endpoint Protection i Enterprise ne dobivši niti C certifikat.

Izvor: ictbusiness.info

Izvor fotografija: ictbusiness.info, dreamstime.com

Ana Papac
Studentica informacijsko komunikacijskog prometa na Fakultetu prometnih znanosti. Područje interesa: razvoj bežičnih tehnologija i usluga, te IT sigurnost.