Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Fakultet prometnih znanosti podržao studentsku inicijativu UNIZG Ciklus
Fakultet prometnih znanosti, 12.03.2024, 11:00

UNIZG Ciklus.jpeg

Nakon dvije godine proveden je UNIZG Ciklus - projekt osiguravanja besplatnih menstrualnih potrepština za studentice Sveučilišta u Zagrebu. U okviru projekta, na Fakultetu prometnih znanosti su tijekom ovoga tjedna postavljena dva dispenzera s ulošcima u toaletu:

- u prizemlju Objekta 71 kampusa Borongaj i

- u prizemlju Vukelićeve 4.

S obzirom na broj upisanih studentica, Fakultet je u prvom krugu iz projekta osigurao 2585 uložaka.

Uz smanjenje ekonomske nejednakosti i razine menstrualnog siromaštva među studenticama Sveučilišta, jedan od ciljeva projekta je i uklanjanje stigme i menstrualnog srama informiranjem i otvorenom komunikacijom o ovoj važnoj temi.

Kako bi što bolje znali na što se usredotočiti kada su u pitanju informiranje i edukacija o zdravstvenim temama i menstruaciji, studentice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu provele su istraživanje od 30. srpnja do 1. prosinca 2022. godine među populacijom studenata i studentica Sveučilišta u Zagrebu o njihovim stavovima i informiranosti o menstruaciji te zdravstvenim temama.

Zahvaljujemo Studentskom zboru Fakulteta i Sveučilišta u Zagrebu što su uspješno oživili projekt!

Više o projektu UNIZG CIKLUS možete saznati putem poveznice.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice