Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Održana 4. sjednica Gospodarskog savjeta Fakulteta prometnih znanosti
Fakultet prometnih znanosti, 13.05.2024, 14:15

Sjednica gospodarskog savjeta_2024.JPG

Na Fakultetu prometnih znanosti 10. svibnja 2024. godine održana je 4. sjednica Gospodarskog savjeta Fakulteta. Sjednici su uz Upravu Fakulteta, predsjednika Gospodarskog savjeta g. Zvonimira Viduke te članove Odbora za suradnju s gospodarskom, prisustvovali predstavnici tvrtki koje čine Savjet – Altpro, A1 Hrvatska, Hrvatske ceste, Hrvatske autoceste, Hrvatska pošta, Hrvatsko ratno zrakoplovstvo, Končar električna vozila, Prometis, Orbico Group, Centar za vozila Hrvatske, Croatia Airlines, Autotrans, Ericsson Nikola Tesla, Hrvatska agencija za mrežne djelatnosti, Hrvatska gospodarska komora, HŽ Putnički prijevoz, HŽ Infrastruktura, Hrvatska kontrola zračne plovidbe, Croatia osiguranje, Hrvatska udruga poslodavaca i DPD Hrvatska.

U sklopu sjednice sudionicima Gospodarskog savjeta prezentiran je novi saziv Gospodarskog savjeta Fakulteta te su predstavljeni planovi za daljnji rad savjeta. Prodekan za studijske programe i upravljanje kvalitetom, prof. dr. sc. tech. Doris Novak, prezentirao je novu Strategiju razvoja Fakulteta za razdoblje 2024. - 2029. godina, dok je izv. prof. dr. sc. tech. Ivona Bajor prezentirala stručni prilog časopisa Promet. Također, pokrenuta je i rasprava o budućim specijalističkim studijima te programima cjeloživotnog obrazovanja.

Dekan izv. prof. dr. sc. tech. Marko Šoštarić istaknuo je kako je suradnja Fakulteta i članova Gospodarskog vijeća od obostrane koristi te da će Fakultet nastaviti aktivno poticati navedenu suradnju s ciljem daljnjeg razvoja prometne struke kao i cjelokupnog razvoja hrvatskog gospodarstva i društva.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice