Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Početni sastanak europskog projekta „Railway Interlocking System Simulation (RISS)“
Fakultet prometnih znanosti, 06.03.2024, 20:00

RISS Slika 1.jpg

U Ankari se 27. i 28. veljače 2024. održao početni sastanak europskog projekta „Railway Interlocking System Simulation – RISS“ u sklopu programa Erasmus+ Ključna aktivnost 2., a na kojem je sudjelovalo sedam (7) projektnih partnera.

Partneri su redom: (1) Turska željeznička akademija (TCDD), (2) AŽD Praha, (3) Kocaeli/Derince Çinarli strukovna i tehnička anatolijska srednja škola, (4) Gölcük Şehit Volkan Tantürk strukovna i tehnička anatolijska srednja škola, (5) Fondazione ITS Antonio Cuccovillo, (6) LUDUSXR APS i (7) Sveučilište u Zagrebu Fakultet prometnih znanosti.

Projekt RISS, čiji je cilj stvaranje digitalnih sadržaja posebno za osposobljavanje učenika željezničkog sustava u području kontrole i upravljanja sustavima signalizacije. Projekt će ukupno trajati dvije (2) godine. Kao glavni rezultat projekta očekuje se veliki doprinos praktičnom osposobljavanju u željezničkim strukovnim školama te dobra prilika za stvaranje kompetentnih i kvalificiranih ljudskih resurse koju su nužno potrebni željezničkom sektoru u budućnosti.

Tim ispred Fakulteta prometnih znanosti čine prof. dr. sc. Borna Abramović i dr. sc. Denis Šipuš.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice