Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Predstavnici International Road Assessment Programme (iRAP) posjetili Fakultet prometnih znanosti
Fakultet prometnih znanosti, 11.03.2024, 15:00

iRAP - FPZ 2024.jpg

U sklopu trodnevnog radnog sastanka (od 5. do 7. ožujka 2024.), Fakultet prometnih znanosti (FPZ) ugostio je stručnjake International Road Assessment Programme (iRAP-a). Kao iRAP Centre of Excellence, FPZ je tokom sastanka prezentirao svoj doprinos sigurnosti cestovnog prometa primjenom iRAP-ovih metodologija na više od 55.000 kilometara u 21 zemlji, uključujući Veliku Britaniju, SAD, Keniju, Ghanu i Etiopiju.

Sastanku je prisustvovao i dekan FPZ-a, izv. prof. dr. sc. Marko Šoštarić, koji je izrazio dobrodošlicu iRAP stručnjacima i naglasio važnost suradnje između FPZ-a i iRAP-a u nastojanjima smanjenja trenda teških prometnih nesreća primjenom učinkovitih infrastrukturnih rješenja.

Tijekom sastanaka, predstavnici Fakulteta imali su priliku iRAP stručnjacima predstaviti niz aktivnih projekata koje FPZ obavlja kao konzultant, a u kojima se koriste iRAP metodologije. Rasprave su se također dotakle buduće primjene iRAP Star Rating metodologije u kontekstu Direktive 2019/1936 o upravljanju sigurnošću cestovne infrastrukture (RISM) Europske Unije (Direktiva (EU) 2019/1936), naglašavajući važnost kontinuirane suradnje između FPZ-a i iRAP-a u kontekstu EU-a.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice