Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
QCI Days Vienna 2024
Fakultet prometnih znanosti, 26.01.2024, 08:21

qcidays.jpg

Članovi Zavoda za informacijsko-komunikacijski promet, prof. dr. sc. Dragan Peraković, u statusu člana Upravnog odbora, i doc. dr. sc. Ivan Cvitić, u statusu člana projektnog tima CroQCI projekta, prisustvuju događaju QCI Days Vienna 2024.

CroQCI projekt provodi se s ciljem implementacije eksperimentalnih kvantnih komunikacijskih sustava i mreža kao dio EuroQCI inicijative i stvaranja komunikacijskog okruženja visoke razine sigurnosti na razini Europske unije.

QCI Days Vienna 2024 okuplja stručnjake iz Programa za digitalnu Europu (DEP), Quantum Flagship projekata, vodeće dionike industrije u Beču te kreatore politika u područjima kvantne komunikacije i kibernetičke sigurnosti.

Naglasak događaja je na:

•       radionicama o Euro-QCI arhitekturi i implementaciji,
  •          raspravama o certificiranju i standardizaciji,
  •          prezentaciji ekosustava kvantno-sigurne tehnologije,
  •          izložbenom prostoru s QKD mrežnim dobavljačima te
  •          umrežavanju s projektima DEP-a, akademskom zajednicom, industrijom i krajnjim korisnicima.

Domaćin QCI Days Vienna 2024 je Austrian Institute of Technology (AIT). Događaj se odvija od 25. do 26. siječnja 2024. godine u Beču.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice