Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Studenti i profesori smjera Željeznički promet posjetili najveću prometnu investiciju u Hrvatskoj!
Fakultet prometnih znanosti, 28.05.2024, 17:00

Naslovna HŽI.JPG

U petak, 24. svibnja 2024., hrvatski i Erasmus+ studenti te profesori smjera Željeznički promet posjetili su najveću prometnu investiciju u Hrvatskoj odnosno modernizaciju pruge Križevci – Koprivnica – državna granica sa Mađarskom u sklopu projekta „Rekonstrukcija postojećeg i izgradnja drugog kolosijeka na dionici Križevci – Koprivnica – državna granica“.

U trenutku posjete odvijao se sedmodnevni zatvor pruge odnosno nije bilo redovitog prometa. Tako da je tehnička posjeta predstavljala jedinstvenu priliku posjeti gradilište u tijeku intezivnih radova.

Na početku su nas dočekali Mario Rašić, univ. mag. ing. traff., voditelj projekta ispred naručitelja odnosno HŽ Infrastrukture i Mehmet Yilmaz, dipl. ing., voditelj projekta ispred izvođača radova odnosno Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Na početku smo se upoznali sa kampom izvođača u Križevcima te nam je održana prezentacija projekta. U prezentaciji projekta su naglašene najbitnije faze: (1) ugovaranje, (2) izvedba i (3) kontrola. Trenutačno je izvedeno 66 posto radova. Do kraja godine očekuje se 80 posto završenosti, a cijeli bi projekt trebao biti gotov do kraja 2025.

Nakon toga smo se uputili u obilazak novoizgrađenog stajališta Vojakovački Kloštar, vijadukta Carevdar i kolodvora Lepavina.

Koristimo ovu priliku da se zahvalimo HŽ Infrastruktura d.o.o. i Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş na mogućnosti posjete ovako velikog infrastrukturnog željezničkog projekta.

Izvor fotografija: HŽ Infrastruktura

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice