Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Sudjelovanje na 9. Saboru hrvatskih graditelja u Cavtatu
Fakultet prometnih znanosti, 25.04.2024, 09:00

9. Sabor hrvatskih graditelja.jpg

Fakultet prometnih znanosti ove je godine sudjelovao na 9. Saboru hrvatskih graditelja. Ovaj značajan skup, koji se održava svake četiri godine, okuplja stručnjake iz graditeljske struke iz Hrvatske i inozemstva. Svrha skupa je ocjenjivanje trenutnog stanja u graditeljstvu te predstavljanje značajnih projekata, inovativnih inženjerskih rješenja i noviteta iz svih područja graditeljstva.

Dekan Fakulteta izv. prof. dr. sc. Marko Šoštarić, sudjelovao je u panel diskusiji na temu "Prometna strategija Hrvatske do 2050.".

Uvodna izlaganja su održali dr. sc. Zvonimir Savić, posebni savjetnik premijera RH i gospodin Tomislav Mihotić, državni tajnik u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture.

Među sudionicima panela bili su prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, rektor Sveučilišta u Zagrebu, gospodin Josip Škorić, predsjednik uprave Hrvatskih cesta i gospodin Marko Potrebica, predsjednik Gradskog vijeća grada Dubrovnika. Panel diskusiju je vodio bivši dekan Fakulteta prometnih znanosti, a sadašnji prorektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Tomislav Josip Mlinarić.

Sudjelovanje na ovom eminentnom skupu ima izuzetan značaj za Fakultet i prometnu struku te nam je bila velika čast biti dijelom događaja koji aktivno doprinosi oblikovanju budućnosti graditeljstva i prometa u Republici Hrvatskoj.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice