Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
Sudjelovanje na konferenciji Fiberweek 2024
Fakultet prometnih znanosti, 29.04.2024, 08:30

Fiberweek 2024.jpg

18. Fiberweek međunarodna konferencija (18. Fiberweek 2024) održala se od 23. do 25. travnja 2024. godine u Postiri na otoku Braču, a sudjelovanje na konferenciji iskorišteno je za stjecanje uvida i znanja o najnovijim trendovima u implementaciji optičke infrastrukture kroz brojne panel rasprave, predavanja i radionice te za povezivanje s relevantnim dionicima u ovom području.

Stečena znanja od velike su važnosti za daljnju provedbu projektnih aktivnosti radnog paketa 3 (WP3) kojemu je cilj implementacija i uspostava robustne svjetlovodne terestrijalne infrastrukture i povezivanje QKD čvorova u QKD mrežu koja će podržavati kvantnu distribuciju ključeva.

Sudjelovanje na Fiberweek konferenciji 2024. stoga nije samo pridonijelo stjecanju novih znanja i iskustava, već je poslužilo i kao katalizator za daljnje aktivnosti unutar projekta CroQCI, potičući inovacije i razvoj novih tehnoloških rješenja koja će imati dugoročni utjecaj na sigurnost komunikacijskih mreža u Republici Hrvatskoj.

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice