Povratak na naslovnu stranicu
Promet - Traffic&Transportation Međunarodna mobilnost i suradnja Konferencija ZIRP Centar za promet i logistiku d.o.o. SKAI LABS d.o.o.
URBACT IV – Plans for Urban Mobility Actions (PUMA)
Fakultet prometnih znanosti, 30.11.2023, 16:00

PUMA.png

Projekt URBACT IV, Plans for Urban Mobility Actions (PUMA), službeno započinje 1. lipnja 2023. i traje do 31. prosinca 2025. Uključuje devet partnera iz Latvije, Litve, Grčke, Hrvatske, Poljske, Italije, Španjolske i Slovenije. Glavni cilj je razviti i analizirati urbane planove mobilnosti u gradovima različitih veličina, doprinoseći smanjenju emisija stakleničkih plinova za 55 % do 2030. godine. Ovi planovi usredotočeni su prvenstveno na dekarbonizaciju mobilnosti, te će također pridonijeti digitalnoj tranziciji i ravnopravnim mogućnostima kako bi se osiguralo da nitko ne ostane izostavljen.

Partneri projekta uključuju:

Liepaja, Latvija (voditelj projekta)

Dienvidkurzeme, Latvija

Green region, Litva

Razvojna organizacija Općine Larissa-OLONSA, Grčka

Fakultet prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska

Gdansk, Poljska

Cento, Italija

Viladecans, Španjolska

Nova Gorica, Slovenija

Budžet projekta iznosi 850.000,00 EUR, od čega Europska unija financira 642.658,44 EUR.

Projekt PUMA, koji je sufinanciran od strane Europske unije, predstavlja ključan korak prema održivijoj i inkluzivnijoj budućnosti urbanog prometa.

Dodatne informacije od projektu dostupne su na slijedećoj poveznici: https://urbact.eu/networks/puma

info
Fakultet prometnih znanosti
Zavod za prometnu signalizaciju
Kušlanova 2, 10 000 Zagreb
Centar za promet i logistiku d.o.o.
CPL web

PROMET - Traffic&Transportation ZIRP Međunarodna mobilnost i suradnja Povjerenstvo za upravljanje kvalitetom Udruga bivših studenata FPZ-a

Važnije poveznice